High School Schedule


ote: Games are subject to change without notice

 

Date League Home Score Away Score

PRE-SEASON

       
25-Aug-23 ED1(EX) Bev Facey  27 Cardston  0
25-Aug-23 IND Marsh Valley (ID)  14 Raymond  42
25-Aug-23 IND L.C.I.  14 Harry Ainlay  40
25-Aug-23 IND Foothills  21 Jasper Place  0
25-Aug-23 MPE(EX) Sexsmith  28 Grande Prairie  22
25-Aug-23 RAN(EX) Medicine Hat  41 Chestermere  6
25-Aug-23 RAN(EX) Brooks  6 Drumheller  18
25-Aug-23 RKV  Bert Church  0 Springbank  20
26-Aug-23 BSK(EX) Canmore  6 Bow Valley  42
26-Aug-23 MPE(EX) St. Joseph's (GP)  34 Holy Trinity Academy  47
26-Aug-23 RAN(EX) McCoy  0 Strathmore  41
26-Aug-23 WHE(EX) Holy Rosary  13 George McDougall  23

WEEK ONE

       
29-Aug-23 SOU(EX) L.C.I. JV  43 McCoy  7
30-Aug-23 WHE(EX) St. Paul  8 Ardrossan  35
31-Aug-23 IND Holy Trinity Academy  26 St. Paul's (MB)  14
31-Aug-23 MPE St. Joseph's (GP)  53 High Prairie  0
31-Aug-23 MPE Whitecourt  DNP Grande Prairie  DNP
31-Aug-23 MPE Edson  DNP Fort McMurray  DNP
31-Aug-23 MPE  Peace Wapiti  0 Sexsmith  34
01-Sep-23 CA1(EX) Vancouver College (BC)  48 Notre Dame (CGY)  15
01-Sep-23 CEN(EX) Lindsay Thurber  7 All Saints  36
01-Sep-23 ED1(EX) Paul Kane  21 Holy Rosary  36
01-Sep-23 ED1(EX) Salisbury  15 Ernest Manning  37
01-Sep-23 ED1(EX) Ross Sheppard  23 Notre Dame (RD)  17
01-Sep-23 ED2(EX) Bellerose  45 Centennial  6
01-Sep-23 ED2(EX) Archbishop Jordan  DNF Fort Saskatchewan  DNF
01-Sep-23 ED3(EX) M.E. LaZerte  28 Lillian Osborne  29
01-Sep-23 IND Strathmore  13 Cardston  9
01-Sep-23 IND Raymond  52 Spruce Grove  7
01-Sep-23 IND Bonner's Ferry (ID)  DNP Foothills  DNP
01-Sep-23 RAN(EX) Medicine Hat  20 Leboldus (SK)  21
01-Sep-23 RAN(EX) W.R. Myers  30 Crescent Heights (MH)  0
01-Sep-23 RKV W.H. Croxford  7 Cochrane  39
01-Sep-23 RKV Springbank  35 Bow Valley  21
01-Sep-23 RKV Chestermere  0 George McDougall  37
01-Sep-23 RKV(EX) Bert Church  13 Brooks  8
02-Sep-23 ED1(EX) Harry Ainlay  23 Miller (SK)  23
02-Sep-23 IND L.C.I.  12 Bev Facey  25
02-Sep-23 WHE(EX) Cold Lake  27 Sturgeon  42

WEEK TWO

       
07-Sep-23 BSK Carstairs  0 Olds  53
07-Sep-23 CA1 Ernest Manning  51 Henry Wise Wood  21
07-Sep-23 CA1 William Aberhart  0 St. Francis  49
07-Sep-23 CA1  Notre Dame (CGY)  36 Centennial  0
07-Sep-23 CA2 Our Lady of the Rockies  15 Western Canada  16
07-Sep-23 CA2 Joane Cardinal-Schubert  13 Scarlett/Central  16
07-Sep-23 ED2 Leduc  8 Archbishop Jordan  25
07-Sep-23 ED2 St. Francis Xavier  7 Sturgeon  8
07-Sep-23 ED2 Archbishop O'Leary  7 Bellerose  44
07-Sep-23 ED3 Ardrossan  51 Queen Elizabeth  0
07-Sep-23 ED3 St. Joseph (EDM)  0 M.E. LaZerte  64
08-Sep-23 9aSide Ponoka  6 Coaldale  46
08-Sep-23 9aSide Camrose  17 Peace River  0
08-Sep-23 CA1(EX) All Saints  26 L.C.I.  3
08-Sep-23 CA2 Bishop O'Byrne  7 Crescent Heights (CGY)  14
08-Sep-23 CA2 Bowness  49 Robert Thirsk  34
08-Sep-23 CA3 Lester B. Pearson  0 Father Lacombe  14
08-Sep-23 CA3 Lord Beaverbrook  32 Bishop McNally  0
08-Sep-23 CA3 Forest Lawn/Jack James  7 John G. Diefenbaker  39
08-Sep-23 CA3 Sir Winston Churchill  0 St. Mary's  39
08-Sep-23 CEN (EX) Stettler  21 Bonnyville  29
08-Sep-23 ED1 Jasper Place  10 Salisbury  21
08-Sep-23 ED1 Bev Facey  14 Harry Ainlay  45
08-Sep-23 ED1 Austin O'Brien  17 Ross Sheppard  12
08-Sep-23 ED1 Paul Kane  28 Spruce Grove  13
08-Sep-23 ED2 Strathcona  12 Beaumont  13
08-Sep-23 ED3 Holy Trinity  20 Fort Saskatchewan  18
08-Sep-23 ED3 St. Albert  29 McNally  14
08-Sep-23 IND Strathmore  41 Winston Churchill  13
08-Sep-23 IND Sandpoint (ID)  27 Raymond  20
08-Sep-23 IND Holy Trinity Academy  56 Hunting Hills  31
08-Sep-23 IND Foothills  41 Notre Dame (RD)  0
08-Sep-23 MPE Fort McMurray  8 St. Joseph's (GP)  62
08-Sep-23 MPE Grande Prairie  35 Peace Wapiti  17
08-Sep-23 MPE High Prairie  24 Valleyview  21
08-Sep-23 MPE Edson  0 Whitecourt  74
08-Sep-23 RAN Brooks  26 McCoy  13
08-Sep-23 RAN  Crescent Heights (MH)  0 Medicine Hat  48
08-Sep-23 RKV Cochrane  52 Bert Church  0
08-Sep-23 RKV George McDougall  51 W.H. Croxford  7
08-Sep-23 RKV Bow Valley  26 Chestermere  7
08-Sep-23 SOU W.R. Myers  23 Cardston  7
08-Sep-23 SOU  Catholic Central  12 Chinook  37
08-Sep-23 WHE(EX) Holy Rosary  27 Carlton (SK)  25
08-Sep-23 WHE(EX) St. Paul  41 St. Mary (SK)  28
09-Sep-23 BSK  Canmore  0 Drumheller  37
09-Sep-23 SOU(EX) Willow Creek  43 Sylvan Lake  6

WEEK THREE

       
13-Sep-23 6aSide2 Our Lady of Mount Pleasant  14 Frank Maddock  24
14-Sep-23 6aSide1 Rimbey  32 Holy Redeemer  48
14-Sep-23 6aSide1 Millwoods Christian  64 Breton  22
14-Sep-23 6aSide1 West Central  30 Hinton  68
14-Sep-23 BSK Highwood  38 Carstairs  12
14-Sep-23 CA2 Crescent Heights (CGY)  7 Our Lady of the Rockies  29
14-Sep-23 CA2 Western Canada  6 Scarlett/Central  33
14-Sep-23 CA2 Bowness  20 Joane Cardinal-Schubert  8
14-Sep-23 CA2 Bishop Carroll  21 Bishop O'Byrne  14
14-Sep-23 CA3 St. Mary's  34 North Trail  0
14-Sep-23 CA3 Bishop McNally  49 Nelson Mandela  0
14-Sep-23 CEN Sylvan Lake  39 Stettler  16
14-Sep-23 ED2 St. Francis Xavier  22 Beaumont  7
14-Sep-23 ED3 Fort Saskatchewan  11 St. Joseph (EDM)  13
14-Sep-23 ED3 Queen Elizabeth  18 M.E. LaZerte  71
14-Sep-23 ED3 Ardrossan  48 St. Albert  6
15-Sep-23 6aSide2 Westlock  79 Roland Mitchener  32
15-Sep-23 6aSide2 Caroline  16 J.R. Robson  69
15-Sep-23 CA1 All Saints  28 Centennial  0
15-Sep-23 CA1 Notre Dame (CGY)  28 Ernest Manning  58
15-Sep-23 CA1  Henry Wise Wood  29 William Aberhart  3
15-Sep-23 CA1(EX) St. Francis    20 L.C.I.  7
15-Sep-23 CA3 Sir Winston Churchill  0 Forest Lawn/Jack James  36
15-Sep-23 CA3 Lord Beaverbrook  39 Father Lacombe  0
15-Sep-23 CEN Lacombe  6 Notre Dame (RD)  14
15-Sep-23 CEN Hunting Hills  43 Lindsay Thurber  2
15-Sep-23 ED1 Ross Sheppard  30 Jasper Place  35
15-Sep-23 ED1 Paul Kane  16 Bev Facey  20
15-Sep-23 ED1 Harry Ainlay  42 Austin O'Brien  1
15-Sep-23 ED1 Salisbury  37 Spruce Grove  21
15-Sep-23 ED2 Archbishop Jordan  14 Bellerose  17
15-Sep-23 ED2 Strathcona  40 Leduc  19
15-Sep-23 ED2 Sturgeon  15 Archbishop O'Leary  7
15-Sep-23 ED3 Lillian Osborne  43 Holy Trinity  14
15-Sep-23 MPE Valleyview  6 Sexsmith  58
15-Sep-23 MPE Peace Wapiti  0 St. Joseph's (GP)  45
15-Sep-23 MPE Whitecourt  67 High Prairie  22
15-Sep-23 MPE Fort McMurray  24 Grande Prairie  43
15-Sep-23 RAN Crescent Heights (MH)  12 Brooks  16
15-Sep-23 RAN Medicine Hat  48 McCoy  14
15-Sep-23 RKV Springbank  8 George McDougall  36
15-Sep-23 RKV Chestermere  21 W.H. Croxford  0
15-Sep-23 RKV(EX) Cochrane  DNP Holy Rosary  DNP
15-Sep-23 SOU W.R. Myers  13 Chinook  34
15-Sep-23 SOU Cardston  35 Winston Churchill  7
15-Sep-23 SOU(EX) Willow Creek  15 Strathmore  45
15-Sep-23 SOU(EX) Catholic Central  20 Drumheller  21
15-Sep-23 WHE St. Paul  49 Bonnyville  10
15-Sep-23 WHE Cold Lake  44 Wainwright  0
16-Sep-23 9aSide Peace River  28 Coaldale  21
16-Sep-23 9aSide Ponoka  0 Wetaskiwin  34
16-Sep-23 BSK Olds  56 Canmore  27
16-Sep-23 IND Foothills  24 Holy Trinity Academy  34
16-Sep-23 RKV Bow Valley  35 Bert Church  9

WEEK FOUR

       
20-Sep-23 6aSide1 Breton  27 Rimbey  18
21-Sep-23 6aSide2 Our Lady of Mount Pleasant  DNP Roland Mitchener  DNP
21-Sep-23 6aSide2 Caroline  0 Frank Maddock  45
21-Sep-23 CA2 Bishop O'Byrne  33 Bowness  32
21-Sep-23 CA3 John G. Diefenbaker  35 Bishop McNally  0
21-Sep-23 CA3 Father Lacombe  13 St. Mary's  16
21-Sep-23 CA3 Nelson Mandela  33 Sir Winston Churchill  6
21-Sep-23 CA3 Forest Lawn/Jack James  0 Lord Beaverbrook  41
21-Sep-23 CA3 North Trail  0 Lester B. Pearson  20
21-Sep-23 CEN Lindsay Thurber  16 Lacombe  24
21-Sep-23 ED2 St. Francis Xavier  9 Archbishop O'Leary  1
21-Sep-23 ED2 Archbishop Jordan  11 Strathcona  11
21-Sep-23 ED3 McNally  6 Ardrossan  41
21-Sep-23 ED3 St. Albert  13 Lillian Osborne  41
21-Sep-23 ED3 M.E. LaZerte  69 Holy Trinity  21
21-Sep-23 ED3 St. Joseph (EDM)  40 Queen Elizabeth  14
22-Sep-23 6aSide1 Holy Redeemer  50 Millwoods Christian  78
22-Sep-23 6aSide1 J.C. Charyk  58 West Central  14
22-Sep-23 6aSide2 Westlock  50 J.R Robson  37
22-Sep-23 9aSide Wetaskiwin  26 Peace River  12
22-Sep-23 BSK Canmore  DNP Highwood  DNP
22-Sep-23 CA1 Ernest Manning  DNP William Aberhart  DNP
22-Sep-23 CA1 Notre Dame (CGY)  26 All Saints  21
22-Sep-23 CA1 Centennial  0 St. Francis  35
22-Sep-23 CA2 Bishop Carroll  29 Robert Thirsk  15
22-Sep-23 CA2 Scarlett/Central  29 Our Lady of the Rockies  18
22-Sep-23 CA2 Joane Cardinal-Schubert  10 Crescent Heights (CGY)  7
22-Sep-23 CEN Stettler  28 Notre Dame (RD)  36
22-Sep-23 CEN Sylvan Lake  7 Hunting Hills  43
22-Sep-23 ED1 Harry Ainlay  39 Salisbury  0
22-Sep-23 ED1 Jasper Place  9 Paul Kane  47
22-Sep-23 ED1 Spruce Grove  24 Ross Sheppard  17
22-Sep-23 ED1 Austin O'Brien  14 Bev Facey  28
22-Sep-23 ED2 Sturgeon  37 Leduc  0
22-Sep-23 ED2 Bellerose  47 Beaumont  0
22-Sep-23 IND Strathmore  41 Crescent Heights (MH)  0
22-Sep-23 IND Raymond  54 L.C.I.  6
22-Sep-23 IND Holy Trinity Academy  20 Chinook  21
22-Sep-23 MPE Valleyview  DNP Edson  DNP
22-Sep-23 MPE Whitecourt  28 Peace Wapiti  44
22-Sep-23 MPE Grande Prairie  27 Sexsmith  36
22-Sep-23 MPE High Prairie  DNP Fort McMurray  DNP
22-Sep-23 RAN(EX) Medicine Hat  DNP W.H. Croxford  DNP
22-Sep-23 RKV Bert Church  15 Chestermere  14
22-Sep-23 RKV Bow Valley  6 George McDougall  41
22-Sep-23 RKV Cochrane  47 Springbank  14
22-Sep-23 SOU Catholic Central  20 Willow Creek  17
22-Sep-23 SOU(EX) W.R. Myers  39 McCoy  0
22-Sep-23 SOU(EX) Carsdton  0 Foothills  12
22-Sep-23 SOU(EX) Winston Churchill  16 Brooks  27
22-Sep-23 WHE Holy Rosary  41 Cold Lake  3
23-Sep-23 9aSide Coaldale  0 Camrose  24 
23-Sep-23 BSK Olds  10 Drumheller  35

WEEK FIVE

       
25-Sep-23 WHE Wainwright  6 Bonnyville  27
27-Sep-23 CA2 Bowness  0 Western Canada  22
27-Sep-23 CA3 Sir Winston Churchill  6 North Trail  30
27-Sep-23 CA3 Father Lacombe  14 Forest Lawn/Jack James  20
27-Sep-23 CA3 Lord Beaverbrook  49 Nelson Mandela  0
27-Sep-23 CA3 Bishop McNally  28 Lester B. Pearson  6
27-Sep-23 CA3 St. Mary's  21 John G. Diefenbaker  28
28-Sep-23 6aSide1 Rimbey  16 J.C. Charyk  74
28-Sep-23 6aSide1 Breton  36 West Central  6
28-Sep-23 9aSide Camrose  26 Wetaskiwin  12
28-Sep-23 BSK Carstairs  0 Drumheller  34
28-Sep-23 BSK Highwood  7 Olds  38
28-Sep-23 CA1 St. Francis  34 All Saints  0
28-Sep-23 CA1 Henry Wise Wood  21 Notre Dame (CGY)  42
28-Sep-23 CA1 William Aberhart  0 Centennial  20
28-Sep-23 CA2 Crescent Heights (CGY)  6 Bishop Carroll  30
28-Sep-23 CA2 Bishop O'Byrne  7 Joane Cardinal-Schubert  29
28-Sep-23 CA2 Our Lady of the Rockies  23 Robert Thirsk  15
28-Sep-23 CEN Notre Dame (RD)  22 Sylvan Lake  7
28-Sep-23 ED2 Beaumont  0 Archbishop O'Leary  37
28-Sep-23 ED2 Archbishop Jordan  42 Sturgeon  20
28-Sep-23 ED3 St. Joseph (EDM)  9 Lillian Osborne  64
28-Sep-23 ED3 M.E. LaZerte  28 Ardrossan  18
28-Sep-23 ED3 Holy Trinity  22 McNally  33
28-Sep-23 IND Raymond  DNP Crescent Heights (MH)  DNP
28-Sep-23 RKV(EX) George McDougall  39 Scarlett/Central  21
28-Sep-23 SOU Willow Creek  23 Winston Churchill  25
28-Sep-23 6aSide1 Harry Collinge  39 Holy Redeemer  64
29-Sep-23 6aSide2 Our Lady of Mount Pleasant  67 Caroline  0
29-Sep-23 6aSide2 J.R. Robson  68 Roland Mitchener  13
29-Sep-23 6aSide2 Frank Maddock  39 Westlock  32
29-Sep-23 CEN Hunting Hills  DNP Lacombe  DNP
29-Sep-23 CEN Lindsay Thurber  8 Stettler  7
29-Sep-23 ED1 Jasper Place  6 Harry Ainlay  47
29-Sep-23 ED1 Salisbury  20 Austin O'Brien  23
29-Sep-23 ED1 Bev Facey  29 Spruce Grove  0
29-Sep-23 ED1 Paul Kane  35 Ross Sheppard  0
29-Sep-23 ED2 Bellerose  28 Strathcona  2
29-Sep-23 ED2 St. Francis Xavier  29 Leduc  0
29-Sep-23 ED3 Queen Elizabeth  0 Fort Saskatchewan  61
29-Sep-23 IND L.C.I.  35 Holy Trinity Academy  45
29-Sep-23 MPE St. Joseph's (GP)  54 Grande Prairie  6
29-Sep-23 MPE Sexsmith  56 Fort McMurray  0
29-Sep-23 MPE Whitecourt  45 Valleyview  7
29-Sep-23 MPE Edson  DNP Peace Wapiti  DNP
29-Sep-23 RAN(EX) Medicine Hat  21 Foothills  21
29-Sep-23 RAN(EX) McCoy  13 Bert Church  6
29-Sep-23 RKV(EX) Chestermere  6 Strathmore  32
29-Sep-23 RKV W.H. Croxford  30 Springbank  14
29-Sep-23 RKV Cochrane  43 Bow Valley  10
29-Sep-23 SOU W.R. Myers  43 Catholic Central  31
29-Sep-23 SOU Chinook  50 Cardston  0
29-Sep-23 WHE Bonnyville  8 Cold Lake  30
29-Sep-23 WHE Holy Rosary  50 St. Paul   3
30-Sep-23 RAN(EX) Brooks  42 Canmore  22

WEEK SIX

       
04-Oct-23 6aSide2 Roland Mitchener  27 Caroline  26
05-Oct-23 BSK(EX) Olds  21 Bowness   1
05-Oct-23 RAN(EX) Crescent Heights (MH)  34 Forest Lawn  0
05-Oct-23 CA2 Robert Thirsk  18 Crescent Heights (CGY)  2
05-Oct-23 CA2 Western Canada  0 Bishop Carroll  14
05-Oct-23 CA3 Nelson Mandela  7 North Trail  8
05-Oct-23 CA3 Bishop McNally  20 St. Mary's  20
05-Oct-23 CA3 Sir Winston Churchill   Lord Beaverbrook  
05-Oct-23 CA3 Lester B. Pearson  0 John G. Diefenbaker  35
05-Oct-23 CEN Stettler  0 Hunting Hills  56
05-Oct-23 ED1 Ross Sheppard  0 Salisbury  37
05-Oct-23 ED1 Spruce Grove  6 Austin O'Brien  29
05-Oct-23 ED1 Bev Facey  49 Jasper Place  6
05-Oct-23 ED1 Harry Ainlay  38 Paul Kane  7
05-Oct-23 ED3 Lillian Osborne  21 Ardrossan  45
05-Oct-23 IND Raymond  41 Medicine Hat  8
05-Oct-23 MPE(EX) Grande Prairie  14 Peace Wapiti  25
05-Oct-23 RKV Bert Church  10 W.H. Croxford  33
05-Oct-23 RKV Springbank  6 Chestermere  6
05-Oct-23 SOU Chinook  DNP Winston Churchill  DNP
05-Oct-23 SOU Willow Creek  21 W.R. Myers  49
05-Oct-23 WHE Cold Lake  6 St. Paul  17
05-Oct-23 WHE Wainwright  0 Holy Rosary  67
06-Oct-23 6aSide1 J.C. Charyk  45 Breton  0
06-Oct-23 6aSide1 Millwoods Christian  62 West Central  6
06-Oct-23 6aSide1 Harry Collinge  50 Rimbey  14
06-Oct-23 6aSide2 Westlock  47 Our Lady of Mount Pleasant  74
06-Oct-23 6aSide2 Frank Maddock  37 J.R. Robson  15
06-Oct-23 BSK Drumheller  50 Highwood  0
06-Oct-23 CA1 All Saints  14 Ernest Manning  21
06-Oct-23 CA1 St. Francis  14 Notre Dame (CGY)  21
06-Oct-23 CA1 Centennial  0 Henry Wise Wood  27
06-Oct-23 CA2 Scarlett/Central  43 Bishop O'Byrne  6
06-Oct-23 CA2 Joane Cardinal-Schubert  23 Our Lady of the Rockies  7
06-Oct-23 CEN Lacombe  41 Sylvan Lake  12
06-Oct-23 CEN Notre Dame (RD)  3 Lindsay Thurber  7
06-Oct-23 ED2 Sturgeon  35 Strathcona  9
06-Oct-23 ED2 Leduc  14 Archbishop O'Leary  27
06-Oct-23 ED2 Bellerose  2 St. Francis Xavier  27
06-Oct-23 ED2 Beaumont  7 Archbishop Jordan  42
06-Oct-23 ED3 McNally  21 Fort Saskatchewan  19
06-Oct-23 ED3 M.E. LaZerte  25 St. Albert  25
06-Oct-23 IND Foothills  9 L.C.I.  14
06-Oct-23 MPE Fort McMurray  42 Whitecourt  29
06-Oct-23 MPE Grande Prairie  DNP Edson  DNP
06-Oct-23 MPE High Prairie  8 Sexsmith  57
06-Oct-23 MPE St. Joseph's (GP)  33 Valleyview  6
06-Oct-23 RKV George McDougall  24 Cochrane  15
06-Oct-23 SOU Cardston  42 Catholic Central  21
07-Oct-23 BSK Canmore  30 Carstairs  18

WEEK SEVEN

       
10-Oct-23 9aSide Peace River   Ponoka  
10-Oct-23 6aSide1 Breton  84 Parkland  28
11-Oct-23 6aSide2 Roland Mitchener  12 Frank Maddock  65
12-Oct-23 6aSide1 West Central  40 Rimbey  12
12-Oct-23 6aSide1 Harry Collinge  58 Millwoods Christian  88
12-Oct-23 9aSide Ponoka   Camrose  
12-Oct-23 BSK Olds  58 Carstairs  8
12-Oct-23 CA2 Robert Thirsk  17 Scarlett/Central  21
12-Oct-23 CA2 Bishop Carroll  24 Bowness  22
12-Oct-23 CA2 Joane Cardinal-Schubert  28 Western Canada  14
12-Oct-23 CA3 North Trail  12 Forest Lawn/Jack James  24
12-Oct-23 CA3 John G. Diefenbaker  32 Sir Winston Churchill  6
12-Oct-23 CA3 Nelson Mandela  6 Father Lacombe  48
12-Oct-23 ED2 Beaumont  24 Sturgeon  15
12-Oct-23 ED2 Archbishop O'Leary  27 Strathcona  0
12-Oct-23 ED2 Leduc  7 Bellerose  50
12-Oct-23 ED3 Queen Elizabeth  6 Lillian Osborne  58
12-Oct-23 ED3 Fort Saskatchewan  0 M.E. LaZerte  43
12-Oct-23 ED3 St. Albert  56 Holy Trinity  16
12-Oct-23 IND Holy Trinity Academy  36 Notre Dame (CGY)  0
12-Oct-23 RKV Chestermere  0 Cochrane  27
13-Oct-23 6aSide1 Holy Redeemer  30 J.C. Charyk  87
13-Oct-23 6aSide2 J.R Robson  8 Our Lady of Mount Pleasant  44
13-Oct-23 6aSide2 Caroline  6 Westlock  48
13-Oct-23 CA1 Ernest Manning  59 Centennial  0
13-Oct-23 CA1 All Saints  28 William Aberhart  0
13-Oct-23 CA1 Henry Wise Wood  0 St. Francis  30
13-Oct-23 CA3 Lord Beaverbrook  64 Lester B. Pearson  0
13-Oct-23 CEN Notre Dame (RD)  15 Hunting Hills  45
13-Oct-23 CEN Lindsay Thurber  27 Sylvan Lake  7
13-Oct-23 CEN Stettler  26 Lacombe  28
13-Oct-23 ED1 Salisbury  27 Bev Facey  4
13-Oct-23 ED1 Ross Sheppard  3 Harry Ainlay  43
13-Oct-23 ED1 Spruce Grove  20 Jasper Place  17
13-Oct-23 ED1 Austin O'Brien  7 Paul Kane  15
13-Oct-23 ED2 Archbishop Jordan  14 St. Francis Xavier  13
13-Oct-23 ED3 McNally  20 St. Joseph (EDM)  8
13-Oct-23 IND Strathmore  34 Cold Lake  9
13-Oct-23 IND Green Canyon (UT)  35 Raymond  0
13-Oct-23 MPE Sexsmith  15 St. Joseph's (GP)  34
13-Oct-23 MPE Valleyview  0 Peace Wapiti  50
13-Oct-23 MPE Edson  DNP High Prairie  DNP
13-Oct-23 RAN Brooks  6 Medicine Hat  41
13-Oct-23 RAN McCoy  11 Crescent Heights (MH)  14
13-Oct-23 SOU Cardston  46 Willow Creek  20
13-Oct-23 SOU Winston Churchill  38 Catholic Central  14
13-Oct-23 WHE St. Paul  68 Wainwright  0
13-Oct-23 WHE Bonnyville  0 Holy Rosary  54
14-Oct-23 9aSide Wetaskiwin  15 Coaldale  7
14-Oct-23 BSK Drumheller  DNP Canmore  DNP
14-Oct-23 IND L.C.I.  56 Fort McMurray  8
14-Oct-23 RKV W.H. Croxford  28 Bow Valley  16
14-Oct-23 RKV George McDougall  54 Bert Church  7

WEEK EIGHT

       
18-Oct-23 CA2 Scarlett/Central  24 Bowness  23
18-Oct-23 CA2 Our Lady of the Rockies  7 Bishop Carroll  18
18-Oct-23 CA2 Robert Thirsk  8 Bishop O'Byrne  6
18-Oct-23 CA2 Western Canada  4 Crescent Heights (CGY)  16
19-Oct-23 6aSide1 Breton  31 Harry Collinge  36
19-Oct-23 CA1 William Aberhart  7 Notre Dame (CGY)  42
19-Oct-23 CA1 All Saints  16 Henry Wise Wood  0
19-Oct-23 CA1 St. Francis  14 Ernest Manning  51
19-Oct-23 ED2 Leduc  22 Beaumont  37
19-Oct-23 ED2 Archbishop O'Leary  7 Archbishop Jordan  36
19-Oct-23 ED3 Ardrossan  62 St. Joseph (EDM)  0
19-Oct-23 ED3 Lillian Osborne  49 McNally  14
19-Oct-23 ED3 Fort Saskatchewan  12 St. Albert  26
19-Oct-23 ED3 Holy Trinity  51 Queen Elizabeth  8
19-Oct-23 IND Foothills  49 Joane Cardinal Schubert  14
19-Oct-23 MPE 7th Place - High Prairie  14 8th Place - Valleyview  24
19-Oct-23 SOU Winston Churchill  DNP W.R. Myers  DNP
20-Oct-23 6aSide1 Millwoods Christian  64 J.C. Charyk  24
20-Oct-23 6aSide1 West Central  18 Holy Redeemer  52
20-Oct-23 6aSide2 Frank Maddock  65 J.R. Robson  12
20-Oct-23 6aSide2 Westlock  48 Roland Mitchener  6
20-Oct-23 6aSide2 Caroline  10 Our Lady of Mount Pleasant  10
20-Oct-23 9aSide 4th Place - Ponoka  22 5th Place - Coaldale  14
20-Oct-23 BSK Highwood  24 Canmore  36
20-Oct-23 CA3 Lester B. Pearson  12 Nelson Mandela  14
20-Oct-23 CA3 North Trail  8 John G. Diefenbaker  43
20-Oct-23 CA3 Forest Lawn/Jack James  20 St. Mary's  29
20-Oct-23 CA3 Father Lacombe  10 Bishop McNally  8
20-Oct-23 ED1 Jasper Place  22 Austin O'Brien  31
20-Oct-23 ED1 Paul Kane  22 Salisbury  10
20-Oct-23 ED1 Ross Sheppard  0 Bev Facey  24
20-Oct-23 ED1 Harry Ainlay  42 Spruce Grove  0
20-Oct-23 ED2 Sturgeon  9 Bellerose  14
20-Oct-23 ED2 Strathcona  20 St. Francis Xavier  14
20-Oct-23 MPE 3rd Place - Grande Prairie  42 6th Place - Whitecourt  20
20-Oct-23 MPE 4th Place - Peace Wapiti  35 5th Place - Fort McMurray  0
20-Oct-23 RAN 1st Place - Medicine Hat  W 4th Place - McCoy  FF
20-Oct-23 RAN 2nd Place - Brooks  8 3rd Place - Crescent Heights  14
20-Oct-23 SOU Chinook  DNP Willow Creek  DNP
20-Oct-23 SOU(EX) Catholic Central  DNP Stettler  DNP
20-Oct-23 WHE 4th Place - Bonnyville  20 5th Place - Wainwright  6
21-Oct-23 BSK Drumheller  46 Olds  35
21-Oct-23 IND Sandpoint (ID)  50 L.C.I.  27
21-Oct-23 RKV 1st Place - George McDougall  55 4th Place - Springbank  20
21-Oct-23 RKV 2nd Place - Cochrane  34 3rd Place - W.H. Croxford  0
21-Oct-23 RKV 6th Place - Chestermere   7th Place - Bert Church  

WEEK NINE

       
25-Oct-23 6aSide1 Holy Redeemer  61 Breton  12
25-Oct-23 6aSide2 Frank Maddock  DNP Westlock  DNP
25-Oct-23 CA1 4th Place - All Saints  30 5th Place - Henry Wise Wood  9
25-Oct-23 CA1 3rd Place - St. Francis  35 6th Place - Centennial  3
26-Oct-23 6aSide1 Rimbey  13 Millwoods Christian  20
26-Oct-23 6aSide1 West Central  44 Parkland  12
26-Oct-23 CA2 1st Place - Scarlett/Central  36 8th Place - Crescent Hgts. (CGY)  12
26-Oct-23 CA2 2nd Place - Bishop Carroll  18 7th Place - Western Canada  11
26-Oct-23 CA2 3rd Place - Joane Cardinal-Schu.  27 6th Place - Robert Thirsk  22
26-Oct-23 CA2 4th Place - Bowness  33 5th Place - Our Lady of the Rockies  13
26-Oct-23 CEN 2nd Place - Notre Dame (RD)  26 3rd Place - Lindsay Thurber  7
26-Oct-23 ED3 2nd Place - Ardrossan  17 3rd Place - Lillian Osborne  16
26-Oct-23 ED3 1st Place - M.E. LaZerte  35 4th Place - St. Albert  9
26-Oct-23 ED4 2nd Place - Holy Trinity  21 3rd Place - St. Joseph's  22
26-Oct-23 ED4 1st Place - McNally  25 4th Place - Fort Saskatchewan  0
26-Oct-23 MPE Athabasca Bowl Semi- Fort Mac.  62 Athabasca Bowl Semi- High Prairie  6
26-Oct-23 MPE Athabasca Bowl Semi- Whitecourt  53 Athabasca Bowl Semi- Valleyview  0
27-Oct-23 6aSide1 J.C. Charyk  DNP Harry Collinge  DNP
27-Oct-23 6aSide2 Sedgewick  14 Our Lady of Mount Pleasant  74
27-Oct-23 9aSide 1st Place - Camrose  48 4th Place - Ponoka  o
27-Oct-23 9aSide 2nd Place - Wetaskiwin  7 3rd Place - Peace River  12
27-Oct-23 BSK(EX) Drumheller  20 L.C.I.  54
27-Oct-23 BSK Carstairs  20 Highwood  32
27-Oct-23 CA3 1st Place Red Div. - Lord Beaver.  DNP 4th Place Blue Div. - North Trail  DNP
27-Oct-23 CA3 2nd Place Blue Div. - St. Mary's  27 3rd Place Red Div. - Fr. Lacombe  15
27-Oct-23 CA3 2nd Place Red Div. - B. McNally  35 3rd Place Blue Div. - FL/JJ  7
27-Oct-23 CA3 1st Place Blue Div. - JG Dief.  42 4th Place Red Div. - Nelson Mandela  1
27-Oct-23 CEN 1st Place - Hunting Hills  38 4th Place - Lacombe  23
27-Oct-23 CEN 5th Place - Sylvan Lake  6 6th Place - Stettler  14
27-Oct-23 ED1 2nd Place - Bev Facey  0 3rd Place - Paul Kane  7
27-Oct-23 ED1 1st Place - Harry Ainlay  42 4th Place - Austin O'Brien  6
27-Oct-23 ED2 2nd Place - Archbishop Jordan  7 3rd Place - Sturgeon  20
27-Oct-23 ED2 1st Place - Bellerose  48 4th Place - St. Francis Xavier  6
27-Oct-23 IND Raymond  49 Foothills  0
27-Oct-23 RAN Finalist - Medicine Hat  41 Finalist - Crescent Heights (MH)  14
27-Oct-23 RAN Consolation - Brooks  21 Consolation - McCoy  7
27-Oct-23 SOU Tier II #1 - Chinook  DNP Tier II #2 - Catholic Central  DNP
27-Oct-23 SOU Tier III #1 - Cardston  44 Tier III #2 - Winston Churchill  0
27-Oct-23 WHE 1st Place - Holy Rosary  44 4th Place - Bonnyville  0
27-Oct-23 WHE 2nd Place - St. Paul  42 3rd Place - Cold Lake  7
27-Oct-23 ZONE 2 Holy Trinity Academy  50 Strathmore  0
28-Oct-23 BSK Canmore  20 Olds  49
28-Oct-23 MPE Peace Bowl Semi - St. Joseph's  42 Peace Bowl Semi - Peace Wapiti  6
28-Oct-23 MPE  Peace Bowl Semi - Sexsmith  44 Peace Bowl Semi- Grande Prairie  0
28-Oct-23 RKV Finalist - George McDougall  36 Finalist - Cochrane  5
28-Oct-23 RKV Tier II Qualifier - Springbank  21 Tier II Qualifier - W.H. Croxford  18

WEEK TEN

       
30-Oct-23 CA1 1st Place - Ernest Manning  44 Lowest Remaining Seed - All Saints  28
30-Oct-23 CA1 2nd Place - Notre Dame (CGY)  21 Highest Remaining Seed - St. Francis  50
30-Oct-23 CA3 5th Place Red Div. - L. Pearson  2 5th Place Blue Div. - S.W.C.  20
02-Nov-23 6aSide1 Holy Redeemer  46 Rimbey  34
02-Nov-23 CA2 Semi-Finalist - Scarlett/Central  50 Semi-Finalist - Bowness  12
02-Nov-23 CA2 Semi-Finalist - Bishop Carroll  38 Semi-Finalist - Joane Cardinal-Sch.  9
02-Nov-23 CA3 Semi-Finalist - Lord Beaverbrook  21 Semi-Finalist - St. Mary's  23
02-Nov-23 CA3 Semi-Finalist - Bishop McNally  0 Semi-Finalist - John G. Diefenbaker  29
03-Nov-23 6aSide1 Breton  46 Hinton  66
03-Nov-23 ZONE 1 Raymond  42 L.C.I.  0
03-Nov-23 ZONE 1 Tier II Rangeland - Medicine Hat  46 Tier II Southern AB - Cath. Central  0
04-Nov-23 9aSide Finalist - Camrose  31 Finalist - Peace River  14
04-Nov-23 BSK Drumheller  31 Canmore  0
04-Nov-23 CA1 Finalist - Ernest Manning  21 Finalist - St. Francis  17
04-Nov-23 CEN Finalist - Hunting Hills  20 Finalist - Notre Dame (RD)  9
04-Nov-23 CEN Consolation - Lindsay Thurber  10 Consolation - Lacombe  35
04-Nov-23 ED1 Finalist - Harry Ainlay  43 Finalist - Paul Kane  7
04-Nov-23 ED2 Finalist - Bellerose  39 Finalist - Sturgeon  6
04-Nov-23 ED3 Finalist - M.E. LaZerte  28 Finalist - Ardrossan  11
04-Nov-23 ED4 Finalist - McNally  22 Finalist - St. Joseph (EDM)  17
04-Nov-23 MPE Peace Bowl Finalist - St. Joseph's  41 Peace Bowl Finalist - Sexsmith  21
04-Nov-23 MPE Athabasca Bowl Finalist - Ft. Mac.  24 Athabasca Bowl Finalist - Whitecourt  29
04-Nov-23 ZONE 2 Tier I - George McDougall  10 Tier I - Foothills  13
04-Nov-23 SOU Tier IV #1 - W.R. Myers  21 Tier IV #2 - Willow Creek  14
04-Nov-23 WHE Finalist - Holy Rosary  15 Finalist - St. Paul  19
04-Nov-23 ZONE 2 Rockyview Tier II - Cochrane  39 Independent Tier II #2 - Strathmore  6
04-Nov-23 ZONE 2 Independent #1 - Holy Trin. Aca.  40 Rockyview Tier II #2 - Springbank  0
08-Nov-23 CA2 Finalist - Scarlett/Central   Finalist - Bishop Carroll  
08-Nov-23 CA3 Finalist - St. Mary's   Finalist - John G. Diefenbaker  

 

Upcoming Events


Apr. 19, 2024 to Apr. 21, 2024

North U18 Selection Camp
Foote Field

read more »


Apr. 19, 2024 to Apr. 21, 2024

South U16 Selection Camp
Shouldice Park

read more »


RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information